82100, вул, 22-Січня, 41, м. Дрогобич, Львівська область, Україна

(03244)2-15-38

Навчальні заклади

ЛИСТ АВРААМА ЛІНКОЛЬНА
ДИРЕКТОРУ СВОГО СИНА

Я розумію, що йому доведеться дізнатися, що не всі люди справедливі, не всі — щирі. Але навчіть його також, що на кожного негідника знайдеться герой, що на всякого егоїстичного політика знайдеться відданий лідер. Навчіть його, що якщо є ворог — то знайдеться й друг.

Знадобиться час, я знаю, але якщо зможете, навчіть його, що один зароблений долар — набагато цінніший, ніж п'ять знайдених. Навчіть його і вміти програвати, і насолоджуватися перемогами. Якщо зможете, заберіть його від показних емоцій, навчіть таємниці негучного сміху. Дозвольте йому дізнатися якомога раніше, що перемагати задавак і хвальків найлегше. Якщо можете, навчіть його цікавитися книгами. Але також дайте йому вільний час, щоб поміркувати над вічними таємницями: птахами в небі, бджолами в променях сонця і квітами на зеленому схилі.

Коли він буде в школі, навчіть його, що набагато почесніше зазнати невдачі, ніж змахлювати. Навчіть його вірити в його власні ідеї, навіть коли всі говорять йому, що він помиляється. Навчіть його бути м’яким з м'якими людьми і твердим — з жорстокими.

Постарайтеся дати моєму синові силу не йти за натовпом, коли усі піддаються стадному інстинкту. Навчіть його вислуховувати всіх людей, однак навчіть його також просівати все, що він чує, крізь сито істини, й відбирати лише те хороше, що проходить через нього.

Якщо можете, то навчіть його сміятися в печалі... Навчіть його, що немає сорому в сльозах. Навчіть його сміятися над циніками й остерігатися надмірної солодкавості. Навчіть його продавати свій розум і силу за найвищою ціною, але ніколи не торгувати ні серцем, ні душею. Навчіть його не слухати свист натовпу, а встати й боротися, якщо він вважає себе правим. Поводьтеся з ним м’яко, але без зайвої ніжності, тому що тільки випробування вогнем зроджує добру сталь. Дозвольте його мужності бути завзятою... дозвольте йому бути хоробрим. Навчіть його завжди мати велику віру в себе, бо тоді він завжди буде мати велику віру в людство.

Це нелегка справа, але подивіться, що ви можете зробити... Він такий хороший, мій маленький син!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *